Join the Battle - Be The Best Player
Please Register On RespecTMu Forum
REDESCHIDERE SERVER Emblema2

Join the Battle - Be The Best Player
Please Register On RespecTMu Forum
REDESCHIDERE SERVER Emblema2

Join the Battle - Be The Best Player
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeGalleryRespecTMuLatest imagesSearchRegisterLog in
Vote for us every 12 hours
Respect Forum and Game Rules
RespecTMu

 

 REDESCHIDERE SERVER

Go down 
+9
cors
Mariuk3
Cristi
DarkHeart
TeZe
Avalon
Gandalf
Cruxfader
Taurus
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeFri Jan 04, 2013 3:55 am

Salutare fani respectmu. Vestea a fost lansata, sper ca si raspunsurile, opiniile, sugestiile si criticile voastre sa dea roade. Discutiile va rog in limita bunului simt, fiecare are dreptul la opinie. Nu stiu insa nici cand, nici ce versiune va fi pusa pe server. Am nevoie insa sa stiu sigur pe cine ma pot baza si financiar pe langa extraordinarul suport moral de care fiecare a dat dovada. Suport financiar insemnand o parte din cheltuielile lunare pentru hostingul serverului si poate si de strans suma pentru server files.
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Cruxfader
n00bZ0r
n00bZ0r
Cruxfader


Male
Age : 33
Number of posts : 7
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeThu Jan 17, 2013 12:38 am

cred ca putem sa punem fiecare cate o suma de bani pe fiecare luna sa platim hostul si ce mai trebe:) , daca punem cel putin 5 euro de persoana , am rezolva problema...
Back to top Go down
Gandalf
JuniOr
JuniOr
Gandalf


Male
Age : 33
Number of posts : 13
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeThu Jan 17, 2013 3:56 am

I'am back xD
sper ca de data aceasta acest proiect sa ia amploare si sa facem din acest server unul dintre cele mai bune din romania, insa inainte de toate trebuie sa stabilesti cum faci.. cum a zis si colegul mai sus , trebuie sa facem fiecare cate o donatie daca sunteti de acord , insa trebuie anuntata lumea... dar , mai intai trebuie sa te hotarasti u , daca esti decis sa te ocupi din nou de server , sper sa iei cea mai buna decizie , have fun.
Back to top Go down
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeSat Jan 19, 2013 8:12 am

In momentul de fata problema e doar de ordin financiar, am stat si m-am gandit, host momentan sa platesc nu vad rostul, ma voi gandi la asta de la 100 de playeri online constant pe server. Problema mai e si legata de versiunea de joc. Sincer sa fiu chiar si la ora actuala, cea mai jucabila versiune ramane tot Season3 Episode1, parerea mea, pentru ca e cea mai stabila si cu cele mai putine buguri. Oricum daca se va auzi ca redeschid, majoritatea care au jucat aici vor reveni cu siguranta. Si ar fi o idee buna cu o suma donata lunar, acum fiecare in limita bunului simt si al posibilitatilor pentru ca pana la urma ca sa ti un server inseamna cheltuieli lunare si singur imi va fi foarte greu. Am o promisiune de la cineva pentru un S3 E1 si cand voi intra in posesia lui voi pregati serverul si ne bagam la teste. Voi mai reveni cu detalii curand. Multumesc pentru suport baieti.


Last edited by Taurus on Mon Jan 21, 2013 6:23 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Gandalf
JuniOr
JuniOr
Gandalf


Male
Age : 33
Number of posts : 13
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeSat Jan 19, 2013 8:16 am

foarte bine punctat , o sa il anunt si pe sunyo , elverin, si baietii care au mai jucat si ii cunosc:) , si cum ai zis si u , cel mai bine un season 3 ep1 , si cred ca este ok daca il tinem si pe un pc pana facem un numar mai mare de playeri
asteptam vesti , toate cele bune
Back to top Go down
Avalon
n00bZ0r
n00bZ0r
Avalon


Male
Age : 37
Number of posts : 3
Reputation : 1

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 7:55 am

Va salut .. Ma bucur sa aud o veste buna. In legatura cu donatia.. cred ca suntem de acord.. cei cu carte de munca care tanjim dupa un server stabil si frumos cladit, sa ajutam... Eu unul sunt satul sa tot umblu pe servere fantoma, aikido sa pierd 3 sapt dupa care ori il inchide un frustrat ori se inchide. Din partea mea... propun ca bk.ul sa nu fie setat "god"... Si sa fii strong la security Taurus.
Back to top Go down
TeZe
Admin
Admin
TeZe


Male
Age : 36
Number of posts : 339
Reputation : 35

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 8:04 am

Asta se si vrea, un server echilibrat, setat pe team work, de aceea si Taurus cere un ajutor, vrem server files cumparate cu suport ca si web si routere cu filtre bune antihack etc etc.

multumim pentru sprijin,

cu stima
Back to top Go down
http://www.respectmu.net
DarkHeart
Admin
Admin
DarkHeart


Male
Age : 32
Number of posts : 66
Reputation : 7

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 8:31 am

Ziua buna si la multi ani pentru noul an. Multa bafta cu serverul si poate ne vedem la un pvp in arena xD
Back to top Go down
TeZe
Admin
Admin
TeZe


Male
Age : 36
Number of posts : 339
Reputation : 35

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Jan 28, 2013 9:01 pm

Se strang resurse pentru server files si timp pentru a pune totul cap la cap. Incet incet ajungem unde trebuie.
Back to top Go down
http://www.respectmu.net
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeTue Jan 29, 2013 2:37 am

Am rugamintea ca acest topic sa ramana "curat" fara spamm. Acest topic va fi updatat DOAR cu ultimele pregatiri legate de redeschidere si eventualele intrebari si nelamuriri din partea voastra. Multumesc !
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 1:32 am

Update :
1. Modificat tot Regulamentul Server/Forum asa ca faceti bine sa il recititi pentru ca stiti ca sunt pretentios cand e vorba de Regulament.
2. In scurt timp TEST serverul (Season3 Episode2) va fi online, tine-ti aproape.
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 18, 2013 7:05 pm

Update :
1. Am montat serverul am inceput testele de baza pana acum totul ok
2. Urmeaza de instalat webul dupa care vom da drumul la teste pt toti cei care vor sa ne dea o mana de ajutor
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeTue Feb 19, 2013 3:58 am

Update !
* Vestea proasta : din pacate testele la Season3 Episode2 nu au decurs asa cum ne asteptam, fisierele avand risc mare de securitate si nu avem cum sa le modificam/fixam. Momentan vom renunta la acest proiect, dar in viitorul apropiat, si cu suportul vostru, vom putea face un upgrade major de versiune.

* Vestea buna : vom redeschide respectmu, dar cu versiunea Season II. Vom incepe foarte curand testele, asa ca tineti aproape pentru a va alatura echipei respectmu la teste. Vom face ca in masura posibilitatilor tehnice sa nu fim nevoiti ca la schimbarea versiunii sa dam rr DB, asa ca munca pe aceasta versiune va conta.
Va multumim pentru asteptare si pentru increderea pe care inca o aveti in noi.
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 7:04 am

Update ! Season II 1.02c

1. Test serverul e online, dar fara website momentan cel putin pentru cateva zile
2. Am facut cateva conturi, cu stats dar fara iteme
3. Am rugamintea sa testati totul de la 0, adik : level up, questuri, eventuri, drop, ratele la chaos machine, warp, create guild, destroy guild, create character, delete character, ally, shops, party, etc.
4. Conturile de teste sunt create dupa urmatoarea formula
- cont : test4
- pass : test4
5. Conturile de test sunt urrmatoarele :
test3 / test3 pana la test30 / test30
6. Clientul este pus momentan doar in varianta No Sound/No Music
7. Xp pentru test = 1000x
8. Linkurile de download sunt urmatoarele :

- filebox : Season 2 TEST
- rapidshare : Season 2 TEST
- gamefront : Season 2 TEST

Toate linkurile de download sunt verificate si sunt perfect valabile !
FAIR PLAY and PLAY FAIR !


Last edited by Taurus on Mon Feb 25, 2013 7:05 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Cristi
JuniOr
JuniOr
Cristi


Male
Age : 37
Number of posts : 21
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:15 am

Eventualele propuneri le postam aici ?

-> Questul pica ca in 40 min - 1 ora (ambele)
-> Pica prea mult zen si prea putine iteme
-> spoturi in devias2-devias3-atlans-lorencia-losttower si alte mape in care se creste
-> in shopuri sa se gaseasca skilurile de bk
-> sa se faca shop pentru DL/MG
Back to top Go down
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 9:58 am

Cristi wrote:
Eventualele propuneri le postam aici ?

-> Questul pica ca in 40 min - 1 ora (ambele)
-> Pica prea mult zen si prea putine iteme
-> spoturi in devias2-devias3-atlans-lorencia-losttower si alte mape in care se creste
-> in shopuri sa se gaseasca skilurile de bk
-> sa se faca shop pentru DL/MG

- Da eventualele probleme le postati aici.
1. questurile sunt setate in gs deci e setat default;
2. dropul e setat GMO style;
3. se va lucra la spoturi, dar nu vor fi extraordinar de multe si vor creste exponential cu nr de playeri al serverului;
4. skills doar la drop;
5. vom face shops GM/DL in devias;
- merci Cristi
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 11:13 am

Nu conteaza ce xp e setat, este TEST server momentan, iar indiferent de versiunea care este si/sau care va fi nu vom mai avea iteme si seturi FO ci maxim 3 exe opt. Websiteul, care este profi, se va instala curand cum am si mentionat, va avea vote reward si webshop.

Am adus vorba de financiar este adevarat dar nu ma bazez pe nimeni pana la urma, decat pe buzunarul meu, pentru ca cei care au promis ca vor ajuta au fost foarte multi si au inceput cu comenturi exact ca alea tale :"daca ma aveai in lista de mess aveai mai multe oportunitati" , "te voi ajuta bazeaza-te pe mine" , "stai linistit ca imediat o rezolvam" ..... pls ... sunt satul. Nu de asta redeschid serverul, nu pentru bani, dar si partea financiara trebuie luata in calcul si da fiecare ajutor este binevenit.

Sunt multe aspecte pe care nu le sti nici despre mine nici despre aceasta mica comunitate care s-a format pe acest server si nici nu am sa stau sa iti explic aceste aspecte.

Pana la urma nu uita, este alegerea fiecaruia sa joace unde vrea si ce vrea ... Cei care au jucat aici pana s-a inchis respectmu vor reveni ... si multi alti pe langa ...
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Mariuk3
n00bZ0r
n00bZ0r
Mariuk3


Male
Age : 31
Number of posts : 5
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 11:20 am

Pe mine ma intereseaza cat de repede pot face lvl si cat de repede imi pot procura iteme bune.

Mai mult ca sigur ca vor reveni.Era un joc placut.

Si daca de comenturile de genu "daca ma aveai in lista" esti satul,o sa fac altul care suna cam asa: "O sa te ajut cum pot".Ma pricep la ce implica website ...php+mssql si niste photoshop.

Astept marea deschidere.
Back to top Go down
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 11:25 am

Avem website profi, dar e bine de stiut ca te pricepi. Poate vom face un concurs pe tema asta pt un template sau loadinguri pt client etc. Merci
Back to top Go down
http://respectmu.eu
TeZe
Admin
Admin
TeZe


Male
Age : 36
Number of posts : 339
Reputation : 35

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 8:56 pm

Toate link urile de download sunt up !
Back to top Go down
http://www.respectmu.net
Cristi
JuniOr
JuniOr
Cristi


Male
Age : 37
Number of posts : 21
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeMon Feb 25, 2013 10:31 pm

Pentru perioada de testare ar fi bine venit un auto-rr pe server.


+ /str /agi /vit etc ar trebuii schimbata limita de la 200 de pcte la 1000 macar....

L.E. : Nu merge resurect la Cal , adica nu apare nimic (ar trebuii sa apara acolo jos cate bless,soul chaos etc trebuie si nu merge apasat butonul de resurect (la cioara nu am incercat pentru ca nu pica din monstrii)

REDESCHIDERE SERVER 2w1wo5s
Back to top Go down
Gandalf
JuniOr
JuniOr
Gandalf


Male
Age : 33
Number of posts : 13
Reputation : 0

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeTue Feb 26, 2013 8:46 am

am o problema la conectare , primesc d/c , cum se termina de incarcat main-ul
Back to top Go down
DarkHeart
Admin
Admin
DarkHeart


Male
Age : 32
Number of posts : 66
Reputation : 7

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeTue Feb 26, 2013 9:36 am

Se lucreaza la server, va anuntam cand revine :)
Back to top Go down
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeWed Feb 27, 2013 1:24 am

Server back online. Probleme cu RDS ...
@ Cristi :
1. pune te rog link catre imagine regulament forum
2. tutorial dark horse / raven
3. pasul 1 ; succes
verificat, testat, rata succes 60%
@ Gandalf : ieri la ora aia serverul era off din cauza rds, sorry
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Taurus
Head Admin
Head Admin
Taurus


Male
Age : 48
Number of posts : 371
Reputation : 36

REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitimeWed Feb 27, 2013 3:18 am

Update !
Azi dupa ora 18 vom instala webul, asta inseamna ca serverul va fi si el offline timp de aproximativ 2 ore, dupa care va reveni online. Multumim pentru intelegere !
Back to top Go down
http://respectmu.eu
Sponsored content





REDESCHIDERE SERVER Empty
PostSubject: Re: REDESCHIDERE SERVER   REDESCHIDERE SERVER Icon_minitime

Back to top Go down
 
REDESCHIDERE SERVER
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» server on sau off?
» Server Problems!!!
» Disconected From The Server
» Server Offline...
» Server Offline!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Join the Battle - Be The Best Player :: English Section :: Technical Problems-
Jump to: